Bez názvu – 1.jpg

O NÁS

IMG_0125 - kopie.JPG
Historie kapely "Uchovejte v Temnu"

- U.v.T. -

Prolog / shrnutí

Kapela Uchovejte v Temnu alias U.v.T. vznikla v Lednu roku 2017 v Černošicích u Prahy. Pohybuje se v různých žánrech jako rock, hardrock, crossover, heavy metal, "hardcore", funky a to vše s českými texty. Kapela U.v.T. má v repertoáru výhradně autorskou hudbu.

Epilog / historie

2016

V červnu roku 2016 přichází do bezejmenného seskupení na konkurz zpěváka Jakub Kůla, který je vzápětí na tuto pozici také vybrán. V tu dobu jsou členy seskupení Michal Nastoupil (kytara), Lukáš Nemasta (bicí) a Olda Müller (baskytara). Kapela začíná skládat první písně a již v prosinci roku 2016  vyráží do klatovského studia ExAvik, kde natočí promo o 5ti kusech písní.

V tomto studiu se také všichni členové kapely dohodnou pomocí hlasování na oficiálním názvu kapely Uchovejte v Temnu alias U.v.T. Oficiální existence kapely se tak datuje k lednu 2017.

 

2017

V lednu oznamuje baskytarista Olda Müller odchod z kapely z důvodu rodinného stěhování do zahraničí a kapela tak vyhlašuje konkurz na pozici basáka.

Na začátku roku je pak dále vydáno natočené promo na cca 50ti CD nosičích a uveřejněno na Bandzone.cz.

V březnu byla kapela zařazena do soutěže česká desítka na radiu Rockzone 105,9 + se na tomtéž rádiu dostala do natáčení pořadu andělská dvacítka.

V červnu je po velmi zdlouhavém výběrovém řízení na pozici basáka vybrán

Jarda Weber Pelc.

V červnu také vydává kapela první oficiální klip k "lehce" proti-politickému songu "Za trest" který je ke shlédnutí na youtube.com pod hlavičkou kapely U.v.T. V polovině června je kapela pozvaná do TV pořadu Andělská dvacítka pod vedením taktovky Pavla Anděla.

V tomto roce kapela ještě stihne absolvovat 2 menší vystoupení.

Ke konci tohoto roku již kapela plánuje koncerty na rok 2018.

 

2018

Na začátku roku kapela zapisuje koncertní šňůru na rok 2018 a chystá točení oficiálně prvního kompletního alba, které chce vydat na jaře. 

Na jaro je také plánováno natáčení dalšího hudebního videoklipu.

2019

V lednu kapelu opouští Jarda Weber Pelc odcházející do punkové kapely "008".   Je zahájen tender na pozici basáka. Ten probíhá do března kdy je vybrán vynikající bassman Martin Szabo. Od června kapela zahajuje koncertní šňůru, která završí koncem září. 

Pokud budete mít zájem kapelu dohledat zabrušte na www.uchovejtevtemnu.cz, youtube.com, nebo facebook.cz kde vždy hledejte UCHOVEJTE V TEMNU

Obsazení
60660615_398571480733181_818747882617176

Jakub Kůla

Zpěv, Synth

Michal Nastoupil

Kytara

IMG_0081 - kopie.JPG
IMG_0052 - kopie.JPG

Lukáš Nemasta

Bicí

Martin Szabo

Basa

IMG_0042 - kopie.JPG